Jiný život I. Cizinka

3. července 2014 v 19:48 | Marry Malfoy |  Jiný život
První kapitola, která je celkem krátká, ale musela jsem nějak začít. Prosím, promiňte chyby nebo na ně upozorněte, psala jsem ve spěchu. Prosím zanechte komentář, jinak nevím, jestli mám pokračovat nebo ne. Snad se vám bude líbit. :) Další by tu měla být do týdne, protože o víkendu jedu pryč. Tak se pusťte do čtení!
Jiný život I. Cizinka

Draco Malfoy zrovna seděl v knihovně a probíral se nově nakoupenými knihami do školy, když se před ním s tichým "puf" objevil domácí skřítek a sdělil mu, že před brankou už dobrou čtvrt hodinu postává nějaká mladá dívka a buší klepadlem. Draca to příliš nezaujalo, protože k jeho otci často přicházely různé ženy s obchodními smlouvami nebo dokonce bez nich. Jenže dnes byla Narcissa doma a ani jeho otec nebyl tak hloupý, aby si před jejíma očima propašoval do ložnice nějakou ženu. Muselo tedy jít o něco jiného. Draco nad tím chvíli dumal, potom odložil knihu, přešel k oknu a poodhrnul tmavě zelený závěs. Z okna byl výhled přímo na branku a na tmavovlasou ženu, která tam stála - ne, opravil se Draco, na tmavovlasou dívku, nemohla být o mnoho starší než on sám. Měla na sobě mudlovské oblečení, tílko a džíny, a na první pohled vypadala sympaticky.
Jenže na druhý už moc ne. I na tak velkou dálku bylo poznat, že má ruce zatnuté v pěst a čelisti sevřené rozčilením. To, jak jí vlasy vlály kolem obličeje už vůbec nebylo roztomilé, spíš to působilo trochu nebezpečně.
Nebezpečné vlasy?! Draco se sám sobě nahlas zasmál. Taková blbost, prostě půjde otevřít a zeptá se jí, co tu chce. Tak.

Během cesty ke dveřím si to skoro rozmyslel - přál si, aby to za něj udělal otec, jenže ten měl nahoře právě schůzi se svým právníkem, ať už ho potřeboval na cokoliv. Proto bylo na Dracovi, aby příjmal nevyžádané návštěvy.
Otevřel dveře a vyšel do letního slunce. Musel přitom přivřít oči, jak ho oslepilo. Přesto je ale hned dokázal znovu otevřít, sejít těch pár schodů k brance a se skřípotem otevřít závoru. Když tak učinil, pootevřel branku a znovu se zadíval do světle modrých očí té cizinky. Než stačil něco říct, předběhla ho: "Ty musíš být Draco! Tolik jsem se těšila, až tě poznám! Vypadáš přesně jako na té fotce v Luciusově peněžence."
Nechápavě na ni zíral. "Odkud víte, kdo jsem? A jak znáte mého otce? Kdo vy vůbec jste?"
"To je mi otázka! Draco... copak o mně nic nevíš?!"
Chtěl říct, že ne, ale zaslechl za sebou dunivé kroky. Otočil se právě včas, aby viděl, jak se mírně rozhořčený výraz na tváři jeho otce mění v překvapený.
"Luciusi!" vykřikla dívka a vrhla se jeho otci do náruče. Draco absolutně nic nechápal - co se to právě dělo?! Ještě víc zkoprněl, když jeho otec to dívčí tělo také objal a dokonce se i usmál! Draco si začínal připadat jako na nějaké jiné planetě.
"Kdo.. to je?" vykoktal ze sebe Draco.
Lucius chtěl odpovědět, ale ta cizinka ho předběhla: "Jsem Marry, jeho dcera."
Chvíli bylo ticho. Potom se Draco ušklíbl a pronesl: "Tomu nevěřím."
Ta malá tmamovláska jménem Marry ale jen pohodila kšticí a argumentovala: "Jsi přesně takový, jakého jsem si tě představovala, Draco, a to je jen dobře. Potřebuješ důkaz? Co třeba test otcovství, hmmm? Bude ti to stačit?"
Draco od ní odvrátil pohled a podíval se na Luciuse: "Otče, o co tu doopravdy jde?"
Znovu se rozhostilo ticho. Nakonec mu jeho otec odpověděl: "Má pravdu, Draco."

**

Všichni tři seděli v jídelně, kam se uchýlili poté, co Draco požádal o celý příběh a Marry začala vyprávět: "Moje matka Elsbéth Malfoyová se stala ženou našeho otce, když jim oběma bylo teprve sedmnáct let. Lucius to vysvětloval jako nezodpovědný úlet, ale oba byli zamilovaní a protože moje matka pocházela z mudlovské rodiny, nikdo jejich vztah neschvaloval. Hned po škole spolu utekli do Francie, kde si uspořádali tajný obřad a vzali se. Týden nato má matka zjistila, že čeká dítě a byli na nejlepší cestě stát se šťastnou rodinkou. Rozhodli se spolu zůstat ve Francii, kde si koupili dům se zahradou. Po dobu Elsbéthina těhotenství všechno fungovalo skvěle, jenže pak se to zvrtlo. Očekávané miminko se narodilo mrtvé a to byl konec všem snům. Má matka se z toho psychicky zhroutila a s naším otcem se dohodli, že si dají na pár měsíců pauzu. Jenže měsíc se přehoupl ve dva a dva ve tři a najednou uběhlo půl roku a ani jeden z nich se s tím druhým už nepokoušel navázat kontakt. Dům ve Francii tam možná stojí dodnes, ale nejspíš ho už někdo zboural..."
"Pořád tam je," přerušil ji chraplavě Dracův otec. "Je začarovaný, aby tam vydržel navždy. Mysleli jsme si, že naše láska potrvá věčně."
Draco a Marry na sebe chvíli zírali, ale pak si ona znovu vzala slovo: "Má matka odjela do Států a Lucius se vrátil do Británie. Přidal se k Pánovi Zla a odůvodnil ten zameškaný rok tím, že pro něj plnil nějaké úkoly. Krátce na to si vzal Narcissu a ani se nestaral o to, že své předchozí manželství neuzavřel. Mnoho let se vzpamatovával z nešťastné lásky. Tvé matce, Draco, nešlo otěhotnět, ale Lucius za to byl rád, protože nechtěl něco takového prožít znovu."
Odmlčela se, aby se nadechla a pokračovala dál: "O mnoho let později se moji rodiče znovu potkali úplně náhodou na Příčné ulici. Oba už dávno dospěli, ale zjistili, že k sobě stále něco cítí. Lucius mé matce zamlčel, že má jinou ženu a párkrát se sešli. No... potom má matka znovu zjistila, že je těhotná, jenže tentokrát to bylo velmi problémové těhotenství. Neznám ty lékařské termíny, ale něco prostě nebylo v pořádku. Lucius jí nakonec pověděl, že je ženatý s někým jiným, ale že se kvůli ní rozvede. Také to chtěl udělat a dlouhém měsíce se k tomu odhodlával, když mu jednoho dne Narcissa oznámila, že čeká tebe, Draco. A Lucius si prostě nedovolil nechat ji samotnou s dítětem, ale nechtěl to samé udělat ani Elsbéth. Kličkoval mezi nimi - jednou Narcisse tvrdil, že má nějaký úkol od Pána Zla, podruhé zase Elsbéth nalhával, že musí na služební cestu. Potom nastal zlomový den, kdy byla moje matka převezená do nemocnice. Porod byl dlouhý a komplikovaný a ji to příliš vysílilo. Nakonec... zemřela. Těsně před tím řekla Luciusovi své poslední přání, aby se postaral o dítě. Zanechala ho se mnou samotného, dokonce mi ani nestihla vybrat jméno..."
Marry si odkašlala a dokončila svůj příběh: "Lucius si se mnou nevěděl rady a proto mě poslal do kouzelnického domova pro opuštěné děti. Prý za mnou ale často chodil. Ale o necelých osm měsíců později ses narodil ty, Draco, a on se musel na nějakou dobu více věnovat Narcisse, která se o mně nikdy nedověděla..."
"Až doposud!" Ozvalo se jim za zády.
Lucius zalapal po dechu a Draco s Marry sebou škubli. Přímo za nimi se tyčila Narcissa, lady Malfoyová ve svátečný róbě z labutího peří, a shlížela na ně typicky povýšeným pohledem. Draca sice nesmírně zajímalo, co se bude dít, ale rozhodl se, že si to raději nechá ujít.
"Draco, ukaž Marry svoji ložnici," štěkl Lucius, aniž by spustil pohled ze své ženy. "Hned!"
Nevlastní sourozenci se rychle zvedli a Draco odvedl Marry o patro výš, jenže stěny byly velmi tenké a tak stejně slyšeli většinu hádky.
"Představovala jsem si ji jinak..."
"Cože?" Draco se zastavil a ohlédl se zpět na Marry.
"Krásnou a panovačnou, to jistě, ale doopravdy spíš přípomíná ledovou královnu."
"Aha." Draco se znovu dal do pohybu, ale Marry zůstala na svém místě. "Co se děje?" zeptal se tedy.
"Máte to tu tak..." Dívala se po stěnách a obrazech a vypadalo to, že nemůže najít ta správná slova.
"Velké? Impozantní? Majestátní? Neútulné? Jako v kleci?"
"Chtěla jsem říct ´Umocněné´, ale tohle všechno je taky pravda. Nikdy jsem nic takového neviděla."
I Draco na chvíli vzhlédl, aby si prohlédl křišťálový lustr nad nimi. Už si zvykl, že je to jeho domov, nicméně Bradavice se mu líbily o dost víc. "Zajímá tě můj pokoj nebo ne?"

**

Draco se rozvalil do křesla a Marry se posadila na kraj jeho tmavě zelené postele, jako by se bála, že něco umaže. "Dozvím se zbytek toho příběhu?" dožadoval se.
"Vlastně už není, co vyprávět," zamyslela se. "Když mi bylo pět, vybrala si mě pěstounská rodina, samozřejmě kouzelnická. Náš otec mě navštěvoval stále méně a méně, jak jsem byla starší. Samozřejmě mi odvyprávěl celý tenhle příběh, ale to už je nějakou dobu. Naposledy jsem se s ním viděla před rokem a půl, myslím. Ale vždycky mi pošle přání k narozeninám."
Dracovi to přišlo dost bezohledné. Skoro tak hrozné, jako nepovědět svému synovi a manželce, že má další dítě. "A naučila jsi se kouzlit?"
"No, když mi bylo jedenáct, přišel mi dopis z Bradavic, ale Lucius tvrdil, že tam nemám jet. Vlastně ani nevím, jak mě přesvědčil. Ale koupil mi všechny učebnice, kotlíky a tak podobně. Trochu jsem se snažila učit se sama, ale moc mi to nešlo. Potom konečně bylo jedenáct i pár dalším dětem, které se mnou žili v pěstounské rodině, a tak naše pěstounka najmula soukromého učitele. Jsem asi trochu pozadu, třeba jsem se nikdy neučila Bylinkářství, nebylo kde. Ale Přeměňování, Kouzelné formule, Lektvary, Starodávné runy a Základy černé magie jsem zvládla celkem dobře."
"Základy černé magie?" pozastavil se nad tím Draco.
"No, ano. Ale z nikoho se ještě nestal černokněžník, neboj. Jsou to jen základy. Vy je ve škole nemáte?"
"My máme Obranu proti černé magii," upřesnil. "To vás jako vážně učí Černou magii?"
"Jistě. Je přece velmi důležité, umět se bránit. A útočit."
Draca dost překvapil její přístup. Jistě, Smrtijedi kdysi dávno používali Černou magii, ale ve škole je učili, že je to něco špatného. Stejně jako ostatní studenti Bradavic škatulkoval lidi do skupin hodných a zlých. Marryn přístup bylo něco absolutně nového.
Jeho přemýšlení přerušil domácí skřítek: "Paní vás očekává na večeři ve Velkém sále, mladý pane. A tady slečna si má obléct něco společensky přijatelného ze skříně paní Narcissy, která za moment přijde."
Marry zírala na skřítka jako by nic takového v životě neviděla... Taky že neviděla, uvědomil si Draco. "To je náš domácí skřítek. Je to něco jako náš sluha," vysvětloval. "Plní naše příkazy a nesmí nás nikdy zradit, jinak by se musel sám potrestat."
"Ach tak," Marry se trochu uvolnila a potom promluvila na skřítka: "Děkuju za informaci. Teď už si můžeš jít po své práci... můžeš třeba... třeba..." Bezradně se podívala na Draca.
"Prostě si jdi po své práci," utrhl se Draco na skřítka, který se ihned přemístil. Marry to nekomentovala, protože o těch tvorech nic nevěděla. Vypadalo to, že chce ještě něco říct, ale to už se na schodech objevila Narcissa s falešným úsměvem na rtech. Draco trochu nervózně pohlédl na svou novou nevlastní sestru a potom odspěchal do jídelny. Měl trochu obavy, co může Narcissa Marry provést.

**

Draco se v jídelně beze slova posadil ke stolu ke svému otci, ale neprohodil s ním ani slovo. Samozřejmě na něj byl naštvaný, že mu o Marry nikdy nic neřekl, až teď. Nechtěl s ním o tom mluvit. Vůbec s ním nechtěl mluvit.
Za deset patnáct minut se konečně objevily i jeho matka a sestra. Narcisse zůstala její labutí róba a Marry byla navlečená v jednom z Narcissiných společenských hábitů. Rukávy měla hodně ohrnuté a trochu si na něj šlapala. Nejhorší bylo, že hábit byl úplně stejně barevný jako Marryny vlasy, takže to vypadalo, jako by na sobě brunetka měla jakousi kuklu. Ne, i to mudlovské oblečení vypadalo lépe než tohle.
Když všichni zasedli ke stolu, začala se podávat večeře. Přesněji řečeno domácí skřítci začali podávat večeři, nadívaného krocana. Marry nedovolila skřítkům naložit na svůj talíř maso, protože tvrdila, že je vegetariánka. Tím se ještě víc zkazila nálada osazenstva, tedy pokud to ještě šlo. Najedli se tedy mlčky a když všechny talíře zmizeli, Narcissa začala: "Marry, když už jsme se dověděli o tvé... ehmm... existenci, je jasné, že tě nemůžeme nechat v tvé pěstounské rodině. Nastěhuješ se sem a v září odjedeš do Bradavic, nebo se vzdáš veškeré příbuznosti s naším rodem a zůstaneš u svých pěstounů. Ber, nebo nech být."
"Já... nevím," odpověděla dívka a nervózně se ošila. "Mám svojí nahradní rodinu ráda..."
"Vyber si, když zůstaneš tady, už je neuvidíš. Dáme poslat pro tvou hůlku a další věci. Jak jsem řekla, ber, nebo nech být."
"Dobře... beru."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Lexi* | E-mail | Web | 26. července 2014 v 15:49 | Reagovat

Moc hezký =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama